PWSZ mostem nauki z biznesem

PWSZ mostem nauki z biznesem

9 grudnia br. miała miejsce konferencja poświęcona współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu z otoczeniem gospodarczym, społecznym i instytucjonalnym. Rangę spotkania podniosło uhonorowanie Uczelni nagrodą przyznaną przez „Monitor Biznesu” dziennika „Rzeczpospolita”.


- Kategoria Most Nauki i Biznesu jest najbardziej prestiżowa, bo promuje te działania, które są najbardziej oczekiwane przez gospodarkę – mówił Marek Klimek, redaktor „Monitora Biznesu” dziennika „Rzeczpospolita”.

Rektor PWSZ w Elblągu prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk podkreślił, ścisłą współpracuje z biznesem, jako przykład podając posiadany pierwszy wspólny patent, drugi w trakcie realizacji, a jako wizytówkę Uczelni przedstawił system praktyk zawodowych, którego elbląska PWSZ była inicjatorem w skali kraju.


- Od dwóch lat dostajemy nagrodę w wysokości miliona złotych od naszego ministerstwa za to, że nasze programy kształcenia mają pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a jednocześnie wśród absolwentów bezrobocie wynosi mniej niż 2 procent. To duży sukces, zważywszy na 10 procentowe bezrobocie w regionie – mówił prof. Zbigniew Walczyk, Rektor PWSZ w Elblągu.

PWSZ w Elblągu konsekwentnie i skutecznie wypełnia misję kształcenia młodzieży na najwyższym poziomie w specjalnościach dających dużą szansę zdobycia pracy lub założenia własnej firmy. Na podstawie wieloletnich doświadczeń w Uczelni opracowano i wdrożono pilotażowy projekt praktyk zawodowych, który był prowadzony w całe Polsce w 35 uczelniach. Innowacyjne są również wprowadzane kwalifikacje uczelniane, które są wzorowane na Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji i mają wymiar praktyczny. Jest to autorski w skali kraju pomysł, aby efekty uczenia w formie kwalifikacji uczelnianych w bardzo prosty sposób przedkładać pracodawcą.


Data publikacji: 10 grudnia 2019

Przewiń do góry